Новини

Беновска: Борисов, Карадайъ, Янев, Слави, Петков: „ПАТЕТА в кълчища“! Путин и Си Дзинпин – „КРЪВНИ БРАТЯ“!


Беновска: Борисов, Карадайъ, Янев, Слави, Петков: „ПАТЕТА в кълчища“! Путин и Си Дзинпин – „КРЪВНИ БРАТЯ“!

25-03-2023 17:57

Ще гласувате ли за 49 НС? Отговорихте ли си на въпроса и през 23-та година?

 

 

 

ОТНОВО Е:

Кой и на какво основание Иска, но и Може ли да управлява България? 

Политиката, глупако!

 

6 дни до Денят на лъжата 1 април 23-та. Трябва да решим за кого да гласуваме. Мотаят ли се Борисов, Карадайъ, Янев, Слави, Петков, като „ПАТЕТА в кълчища"?!

А какво направиха Путин и Си Дзинпин - „КРЪВНИ БРАТЯ"?

 

 

 

„Скъпото приятелство" на Путин и Си Дзинпин плаши САЩ. Пред камерите лидерите се нарекоха един друг „скъп приятел". Прегръдката на руския президент Владимир Путин с китайския президент Си Дзинпин причини безпокойство във Вашингтон.

Путин изпрати кортеж от над 50 коли за посрещането на Си Дзинпин в Москва. Прегръдката на двамата лидери привлече вниманието на света, като послужи за напомняне, че Китай се е превърнал в глобален посредник на властта и повдигна въпроси дали Америка рискува да загуби мястото си на безспорен лидер в международната дипломация.

 

 

Китайският президент Си Дзинпин беше в Москва от 20 до 22 март 23-та по покана на руския президент Владимир Путин. Лидерите обсъдиха по-нататъшното развитие на сътрудничеството между двете страни. Посещението на Си Дзинпин в Русия е първото му задгранично пътуване, след като беше преизбран за трети мандат като държавен глава. При пристигането си в Москва китайският лидер заяви, че Русия и Китай са надеждни партньори в един свят, който далеч не е спокоен. От 2013 г. насам Си Дзинпин е посетил Русия осем пъти като държавен глава - повече от всяка друга държава. Като цяло Владимир Путин и Си Дзинпин са се срещали повече от 40 пъти в различни формати през последните десет години.

„Приятелството" на Пекин с Москва „расте с всеки изминал ден", заяви самият китайски президент Си Дзинпин. Руският президент Владимир Путин заяви, че китайско-руските отношения сега са на „най-високото ниво" в историята: „Няма лидер и последовател, няма ограничения или забранени теми."

 

 

Владимир Путин: Ще обсъдим всички тези въпроси, в това число и вашата инициатива, която разглеждаме с респект. Готови сме за започване на преговорен процес.

 

Си Дзинпин: За китайско-руските отношения има историческа логика. Знам, че Ви предстоят президентски избори през 2024 г. и съм убеден, че руският народ ще подкрепи Вас!

 

Пекин, който се ангажира с „безгранично партньорство" с Москва само два дни преди Русия да влезе в Украйна на 24 февруари 2022 г., е сред най-големите останали съюзници на Кремъл на световната сцена.

Но пътуването на Си в Русия - първото му от началото на войната - идва и в момент, когато Пекин се опитва да се позиционира като мирен посредник, след като миналия месец публикува мирен план от 12 точки.

 

Си вярва, че Путин ще бъде преизбран.

В понеделник Пекин подкрепи Москва още повече, като призова Международния наказателен съд (МНС) да „зачита имунитета на държавните глави от юрисдикция съгласно международното право". Съгласно заповедта държавите, които са ратифицирали устава на МНС, са длъжни да арестуват Путин и да го предадат на съда в Хага, ако той пристигне на тяхна територия. Москва заяви, че не признава правомощията на съда.

В синхронизираните си становища Си и Путин се похвалиха и с увеличаването на търговията между Китай и Русия, която според двамата е достигнала рекордно високи стойности през 2022 г. - най-вече благодарение на нарастващия износ на енергия от Русия след войната, след като Западът издаде санкции срещу енергийния сектор на страната.

 

 

Знаменателни думи си казаха Си Дзинпин и Путин: 

 

„Идва невиждана от 100 години промяна! Ние заедно ще направим тази промяна!

 Пази се, скъпи приятелю!",

 

Двамата лидери обявиха, че са установили „безгранично" приятелство.

 

 

Си Дзинпин и Путин подписаха редица меморандуми и споразумения, предназначени да засилят двустранното сътрудничество по редица въпроси.

 

Те бяха заснети да пият заедно шампанско в Кремълския дворец, а Си покани руския си колега Путин да посети Китай по-късно тази година.

 

Путин обеща на Си потоци природен газ и покани китайските компании да инвестират в Русия.

 

Двете държави ще трябва да работят съвместно, „за да постигнат новите си цели", подчерта китайският лидер.

 

Пред китайския си колега Путин заяви, че до 2030 г. Русия ще доставя на Китай поне 98 милиарда куб. м природен газ годишно. Двете страни договориха всички параметри на тръбопровода „Силата на Сибир-2".

Руският президент обяви, че Русия е готова да помогне всячески на китайския бизнес за инвестира в страната и да замени западни компании, напуснали страната след началото на войната в Украйна.

От своя страна Си изтъкна, че сътрудничеството между двете държави „постоянно се разширява" и „първите плодове" на това сътрудничество вече могат да се видят. Той допълни, че двете държави ще трябва да работят съвместно, „за да постигнат новите си цели", без да уточнява за какви цели става дума.

 


Путин и Си подчертаха, че „отговорният диалог" е най-добрият начин за устойчиво уреждане на украинската криза. Китай и Русия изтъкнаха, че за да бъде уредена украинската криза, трябва да бъдат уважавани „легитимните тревоги относно сигурността" на всички страни и да се избягва конфронтацията между лагери.

 

Путин заяви след срещата със Си, че китайските предложения могат да послужат за основа на мирно уреждане в Украйна, но че Западът и Киев още не са готови за това. Руският президент обвини западните сили, че се бият „до последния украинец".

 

Си: Миналият месец Китай публикува позицията си относно политическото уреждане на украинската криза. Бих искал да подчертая, че по отношение на това уреждане ние неотклонно се ръководим от целите и принципите на Устава на ООН, поддържаме обективна и безпристрастна позиция и активно насърчаваме помирението и възстановяването на преговорите. Нашата позиция се основава на самата същност на въпроса и на истината. Винаги сме в подкрепа на мира и диалога, заставайки твърдо от правилната страна на историята.

С президента Путин поддържаме тесни връзки, поддържаме контакти по стратегически въпроси. Току-що проведохме много откровени, приятелски и продуктивни разговори.

 

 

Русия и Китай посочиха в съвместно изявление, че близкото партньорство между тях не представлява „военно-политически съюз".

 

„Страните отбелязват, че отношенията между Русия и Китай, макар да не представляват военно-политически съюз като тези, създадени през Студената война, надхвърлят този вид междудържавно сътрудничество", заявиха те.

 

Според изявлението тези отношения „не представляват блок, нямат конфронтационен характер и не са насочени срещу трети страни".

 

 

„Ние обобщихме резултатите от развитието на двустранните отношения през последните 10 години и се съгласихме, че връзките между Китай и Русия далеч надхвърлят двустранните отношения и са от жизненоважно значение за съвременния световен ред", заяви Си Дзинпин.

Китайският президент добави, че очаква да продължи контактите си с Путин под всякаква форма.

 

Наред с останалите теми, Путин и Си Дзинпин подписаха споразумение за икономическо сътрудничество до 2030 г.

 

 

На пресконференцията, руският президент Владимир Путин коментира и плановете на Великобритания да достави на Украйна снаряди с обеднен уран. Според руския лидер, ако Киев ги получи, Москва ще бъде принудена да реагира. 

 

 

„Изглежда, че Западът наистина е решил да се бори с Русия до последния украинец вече не на думи, а на дела. В тази връзка бих искал да отбележа, че ако всичко това се случи, Русия ще бъде принудена да реагира по съответния начин", заяви Путин.

 

Ръкостискането на Путин и Си повдига въпроса за лидерството на САЩ в дипломацията.

 

„Ние сме заедно" - това послание на Москва и Пекин ужасно плаши Запада.

Ръкостискането на Владимир Путин и Си Дзинпин би трябвало да стане сериозен повод за безпокойство за САЩ. САЩ са застрашени да загубят мястото си на лидер в международната дипломация. „Китай иска да покаже, че САЩ повече не са единственият играч", за Москва и Пекин е важен самият символ на тази среща.


Може да се каже, че в ролята на посредник Китай, сякаш, стъпи на традиционна за Америка територия. Това е сигнал, че Китай няма намерение да се държи прилично и да слуша САЩ.

 

В отговор на тази историческа среща САЩ поканиха 120 световни лидери на предстоящата втора Среща на върха за демокрацията.

 

Съорганизатори ще бъдат правителствата на Коста Рика, Нидерландия, Южна Корея и Замбия. Поканени са и представители на осем държави, които не бяха на първата среща на върха в Белия дом през 2021 г.: Босна и Херцеговина, Гамбия, Хондурас, Кот дИвоар, Лихтенщайн, Мавритания, Мозамбик и Танзания получиха покани за тазгодишната среща на върха, след като бяха оставени извън списъка с покани за срещата през 2021 г.

Очаква се във вторник, преди срещата на върха, украинският президент Володимир Зеленски да вземе участие в посветено на неговата страна събитие, заедно с държавния секретар на САЩ Антъни Блинкън. Първият ден от срещата на върха ще бъде във виртуален формат.

Според представители на Белия дом президентът Джо Байдън ще се стреми да изтъкне, че събитията от последната година са показали с пълна сила, че демократичното управление, основано на върховенството на закона и волята на управляваните, остава - въпреки честите си неуредици - най-добрата система за насърчаване на просперитета и мира.

Байдън първоначално предложи идеята за среща на върха по въпросите на демокрацията по време на кампанията си през 2020 г. и многократно е изтъквал, че САЩ и съюзниците им трябва да покажат на света, че демокрациите са по-добро средство за развитие на обществата от автокрациите.

 

А в България заместничката на Херо Андриа Булет-Родригез ни успокои: 

Андриа Булет-Родригез: Санкциите по глобалния закон „Магнитски" не са насочени към гражданите, нито към конкретни политически партии, а към определена група хора, за които знаем, че са източили стотици милиони долари обществени пари. Корупцията спира големия потенциал на България и взема пари от джоба на обикновените граждани. Корупцията е въпрос на национална сигурност!

 

А „властелинът на служебните кабинети" Румен Радев добави:

 

Румен Радев: Първо, България не подкрепя и не е част от общата поръчка за снаряди за Украйна. България ще подкрепи европейски дипломатически усилия за възстановяване на мира. И докато управлява служебното правителство, България няма да предоставя на Украйна своите изтребители, нито зенитно-ракетни комплекси, нито танкове или бронетранспортьори. И е редно партиите, българските граждани да знаят тяхната позиция отсега, на партиите, които от утре след тези избори ще решават от името на България дали ще бъдат част от усилията за възстановяване на мира, или за удължаване на войната!


Радев напомни да не се мотаят като „ПАТЕТА в кълчища"! на Борисов, Карадайъ, Янев, Слави, Петков !

 

Румен Радев: Докладът на Държавния департамент констатира проблеми, отдавна познати на българите. И България дължи пълноценна съдебна реформа не на някой в чужбина, а на своите граждани. И затова аз отново апелирам и се надявам, че партиите осъзнават, че предизборните обещания трябва да водят не само до парламентарно представителство, но и до конкретни резултати. До изкореняване на безнаказаността, но и до обективно правосъдие! Къде се къса нишката? Къса се там, че служебното правителство работи в законодателна рамка, приета от българските парламенти. И точно затова служебното правителство предлага закони, които очаква да бъдат предложени и приети с помощта на редовни правителства.



Борисов, Карадайъ, Янев, Слави, Петков: „ПАТЕТА в кълчища"! Путин и Си Дзинпин - „КРЪВНИ БРАТЯ"!

 

 

Ще гласувате ли за 49 НС? Отговорихте ли си на въпроса и през 23-та година?

ОТНОВО Е:

Кой и на какво основание Иска, но и Може ли да управлява България? 

Политиката, глупако!

 

6 дни до Денят на лъжата 1 април 23-та. Трябва да решим за кого да гласуваме. Мотаят ли се Борисов, Карадайъ, Янев, Слави, Петков, като „ПАТЕТА в кълчища"?!

А какво направиха Путин и Си Дзинпин - „КРЪВНИ БРАТЯ"?

 

 

Аз съм Беновска. И питам.


Беновска: Борисов, Пеевски, Петков, Денков: България „плъзгате“ към територия без име ли?

Беновска: Борисов, Пеевски, Петков, Денков: България „плъзгате“ към територия без име ли?

Беновска: Пеевски, Борисов, Василев, Петков: Като нестинари ли танцувате в НС/МС по горЯщи въглища/ПВУ?

Беновска: Пеевски, Борисов, Василев, Петков: Като нестинари ли танцувате в НС/МС по горЯщи въглища/ПВУ?